Summer Slam Results

2020

                  Cadet ROK:    1st - Lucas Bell,              2nd - Seth Comer,               3rd - Indigo Urwin
              Cadet Racket:    1st - Drew Shelley,          2nd - Billie Lewis,                 3rd - Lexus Wood
         Vortex Mini ROK:    1st - Jake Millian,             2nd - Cody Noble,               3rd - Finlay White
      Jnr Clubsport 120:    1st - Billy Richards,          2nd - Oscar Sage,               3rd - Zach Withers
                    Jnr Rotax:    1st - Mitchell Sparrow,      2nd - Jay Urwin,                   3rd - Oscar Jackson
      Snr Clubsport 120:    1st - Bryan Withers,         2nd - Shannon Noble  ,       3rd - Carl Brennan
Snr Rotax Max Lights:    1st - Brendon White,        2nd - Heather Comer
Snr Rotax Max Heavy:    1st - Troy Langley,           2nd - Terry Sage,        

2019

                   Cadet ROK:    1st - Lincoln Tupe,       2nd - Jacob Noble,        3rd - Seth Comert
         Vortex Mini ROK:    1st - Ollie Workman,     2nd - Jake Millan,          3rd - Lewis Newton
       Jnr Clubsport 120:    1st - Carl Brennan,       2nd - Oscar Sage,         3rd - Zach Withers
                    Jnr Rotax:    1st - Mitch Frazer,         2nd - Casey Lett,           3rd - Lewis Matich
Snr Rotax Max Lights:    1st - Brendon White,     2nd - Nic Robertson
Snr Rotax Max Heavy:    1st - Terry Sage,           2nd - Troy Langley,        3rd - Danial Tupe
      Snr Clubsport 120:    1st - Shannon Noble,    2nd - Martin Gleeson,    3rd - Richard Macey

2018

              Cadet ROK:   1st - Ashton Phipps,          2nd - Alex Rose,                 3rd - Harry Scott
         Cadet Racket:   1st - Fletcher Norman,       2nd - Jake Milan,                 3rd - Cody Noble
    Vortex Mini ROK:   1st - Mitchell Sparrow,        2nd - Sebastian Manson,    3rd - Tayler Payne
 Snr Clubsport 120:   1st - Shannon Noble,         2nd - Grant Withers,            3rd - Martin Gleeson
                Jnr Rotax:   1st - Braedan Snowdon,    2nd - Mitchell Fraser,           3rd - Leo Scott
    Snr Rotax Lights:   1st - Thomas Hughes,       2nd - George Sampson,       3rd - Todd Hughes
    Snr Rotax Heavy:   1st - Terry Sage,                2nd - Daniel Tupe
  Jnr Clubsport 120:    1st - Kelsey Hannan,         2nd - Carl Brennan,             3rd - Jack Davies

2017

              Cadet ROK:    1st - Ashton Phipps,        2nd - Mitchell Sparrow,     3rd - Alex Rose
          Cadet Racket:    1st - Oscar Sage,            2nd - Lewis Newton,        3rd - Cody Noble
    Vortex Mini ROK:    1st - Hayden Bakkerus,    2nd - Zach Blincoe,         3rd - Stella Carter
 Snr Clubsport 120:    1st - Richard Macey,         2nd - Rob Norman,         3rd - Cliff Walsh
                Jnr Rotax:    1st - Ryan Crombie,          2nd - Mitchell Frazer,     3rd - Braedan Snowden
    Snr Rotax Lights:    1st - Thomas Hughes,       2nd - Brendon White,    3rd - Heather Comer
                Snr Open:    1st - Ricky Lang
            Jnr Yamaha:    1st - Chloe Senk
 Jnr Clubsport 120:    1st - Kyle McBeth,             2nd - James McArthur,     3rd - Jack Scott

2016

                  Cadet ROK:    1st - Liam Sceats,       2nd - Kaden Probst,      3rd - Hayden Bokkerus
        Vortex Mini ROK:    1st - Ryan Crombie,    2nd - Mitchell Frazer,     3rd - Asten Addy
Snr Rotax Max Lights:    1st - Brendon White,   2nd - Dylan Hallberg,    3rd - Heather Comer
Snr Rotax Max Heavy:    1st - Terry Sage,         2nd - Richard Macey,    3rd - Stewart Saunders 
        Formula Juniors:    1st - Brock Gilchrist,    2nd - Nathan Sudiono,  3rd - Jordyn Wallace 
     Snr Clubsport 120:    1st - Steven Carter,     2nd - Shane Hannam,    3rd - Mark Rose

2015

           Cadet Raket 85:    1st - Liam Sceats,       2nd - Callum Armstrong,    3rd - Zeal Jones
                  Cadet ROK:    1st - Asten Addy,         2nd - Dylan Grant,             3rd - Liam Sceats
            Jnr Restricted:    1st - Leo Scott,            2nd - Zack Hannam 
         Vortex Mini ROK:    1st - Ryan Crombie,    2nd - Joshua Parkinson,    3rd - Mitch Frazer
           Formula Junior:    1st - Dylan Smith,        2nd - Ashton Grant,           3rd - Connor Burson 
  Snr Rotax Max Light:    1st - Brendon White,    2nd - David Harvey,            3rd - Kirk Henderson
Snr Rotax Max Heavy:    1st - Richard Macey,    2nd - Terry Sage
      Snr Clubsport 120:    1st - Dean Oliver,         2nd - Richard Macey,         3rd - Steve Carter